چرا باید تبلیغ کنیم ؟

Wednesday, December 26th, 2018

چرا باید تبلیغ کنیم ؟
چرا باید تبلیغ کنیم ؟

چرا نباید تبلیغ کنیم ؟! تبلیغ کردن بخش مهمی از تجارت در دنیای امروز است.در واقع پس از نیاز سنجی و تولید محصول با کیفیت , تبلیغات می تواند به شما در عرضه محصول خود کمک زیادی کند.یک نمونه ساده از کارکرد تبلیغ را برای شما در اینجا آورده ایم : فرض کنیم شما یک فروشنده که در زمینه ای کالا یا کالا هایی را ارائه میکنید ویا اینکه شما یک خدمت ویا خدماتی رو ارائه میکنید تا اینجا درست خیلی هم خوب ! اما اگر مشتری برای خرید کالای شما و یا دریافت خدمات شما نباشد واقعا تلاش شما ثمری نخواهد داشت.اما چرا مشتری برای کالا و خدمات شما نیست؟ واقعیت اینه که برای کالا و خدمات شما متقاضی وجود داره اما شناختی از شما و کالا و خدماتی که ارائه میکنید وجود ندارد.

دقیقا مکانیزم تبلیغ از همین جا آغاز میشود تا بتواند شما را معرفی و مشتری را با کالا وخدمات شما آشنا کند. تبلیغ کردن میتواند تحول عمیقی در شرایط آشنایی و شناخت مخاطب از یک کالا و یا خدمت ایجاد کند. این حق مشتری ست که از آنچه دریافت میکند با اطلاع باشد.

انواع روش های تبلیغ کدام است ؟

روش های گوناگونی برای تبلیغات وجود دارد.بویژ در این روزها که نسل های تازهای از رسانه به صورت گسترده در اختیار همه است تبلیغ کردن کار زیاد سختی نباید باشه!. واقعیت اینه که محتوای تبلیغ اولویت بالاتری را از نوع ارائه تبلیغ داره پس دقت داشتن به محتوای یک تبلیغ بسیار مهمه و باید حساسیت بیشتری را در آن به خرج داد.

تبلیغات کاغذی :

ازجمله روشهای تبلیغاتی می توان به تبلیغات کاغذی مانند بروشور و کاتالوگ اشاره کرد. در این روش محتوا و نکات کلیدی در جذب مخاطب بر روی کاغذهای استاندارد به صورت رنگی و تک رنگ چاپ و با توزیع منطقه ای در اختیار مخاطب قرار می گیرد. خوبی چاپ و نشر تبلیغات به صورت بروشور و کاتالوگ کاغذی احساس نزدیکی و لمس آنچه که معجزه دیداری گفته می شود است.به این معنی که احساس نزدیکی بین محتوای یک تبلیغ و مخاطب وجود دارد ( مخاطب چیزی را در دست خود دارد ) . اما این روش معایبی هم دارد, هزینه بالای طراحی و چاپ و توزیع بسیار قابل توجه است, همچنین تخریب و کثیف شدن آن مشکل بعدی است, یکی دیگر از مشکلات تبلیغات کاغذی یک بار مصرف بودن آن است به اینصورت که تنها یک بار به دست مخاطب داده میشود و سرنوشت همه آنها معمولا دور ریز استو آخرین و مهمترین اشکال تبلغ کاغذی نبود امکان ویرایش و تصحیح در آن است به اینصورت که چنانچه بخواهید یک شماره تلفن یا آدرس را تغییر دهید باید پس از ویرایش فایل اصلی دوباره مراحل چاپ و توزیع را طی کنید!.روش دیگر طراحی و ساخت یک وب سایت با قابلیت و امکاناتی که کاربران را جذب کالا و خدمات شما کند.

تبلیغات دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ :

از انواع دیگر تبلیغ می توان به تبلیغ دیجیتالی یا در اصطلاح دیجیتال مارکتینگ اشاره نمود. دیجیتال مارکتینگ همانگونه که می توان از نامش استنتاج کرد به آن دسته از تبلیغات گفته می شود که تمامی مراحل طراحی و تولید و توزیع بر بستر زیر ساخت دیجیتال استوار باشد, حالا چند نمونه را که بسیار زیاد با آن برخورد داشته اید را با هم مرور می کنیم:

یکی از روش تبلیغاتی دیجیتال, طراحی بنرهای تبلیغی متناسب و قراردادن آن درون سایتهای گوناگون و پیوند دادن آن به وبسایت متبوع می باشد. یکی دیگر از انواع تبلیغات, تبلیغ توسط سی دی های مالتی مدیا و طراحی کاتالوگ های فلش و دیجیتالی می باشد که شیوه نوین و خلاقانه ایست.

تبلیغ کردن یک کار لوکس و فوق العاده نیست بلکه یک ضرورت و عضوی موثر در چرخه بزرگ اقتصادی در دنیای امروز است. تبلیغ اگر به شکلی علمی و دارای سناریو و البته پیوستگی باشد عملکرد آن بیشتر شبیه به معجزه خواهد بود .

در تبلیغ آشنایی داشتن با خواست مخاطبان گوناگون و همچنیین داشتن شناخت از بازار هدف توسط صاحبان کالا و خدمات نقش کلیدی در موفقیت های اقتصادی دارد.

برگرد به عقب

آخرین نوشته :
مقالات بیشتر :

راه های جلو گیری از تزریق SQL چیست ؟

راه های جلو گیری از تزریق SQL چیست ؟

تزریق SQL INJECTION ) SQL ) خیلی مشابه با تزریق هدر ایمیل است. یک حمله تزریقی سعی می کند تا... بیشتر

فایل فلش یا فرمت فلش چیست ؟

فایل فلش یا فرمت فلش چیست ؟

( فلش - flash ) تکنولوژی پویا نمایی دو بعدی و تا اندازه ای سه بعدی است . که بر پایه الگوریتم... بیشتر

طراحی گرافیک چیست ؟

طراحی گرافیک چیست ؟

طراحی گرافیک هنر و عمل برنامه ریزی و طرح ریزی ایده ها و تجارب با محتوای متنی و دیداری است. همچنین... بیشتر

طراحی بنر تبلیغاتی ارزان وب سایت

طراحی بنر تبلیغاتی ارزان وب سایت

طراحی یک بنر ارزان قیمت سایت خیلی چیز عجیب و غریبی نیست البته اگر از اولویت های شما به حساب بیاد... بیشتر

طراحی کاتالوگ آنلاین

طراحی کاتالوگ آنلاین

طراحی کاتالوگ آنلاین یکی از ابزار تبلیغاتی بسیار پر کاربرد جهت ارائه کالا و خدمات به مخاطبان با... بیشتر

مراحل تولید انیمیشن چیست ؟

مراحل تولید انیمیشن چیست ؟

ساخت انیمیشن بدون توجه به روش ساخت دارای پروسه ای چند مرحله ایست که به ترتیب می بایست انجام... بیشتر

مفهوم گرافیک وب چیست ؟

مفهوم گرافیک وب چیست ؟

تجربه نشان داده با وجود برنامه نویسی دقیق و اصولی و همچنین , اگر وب سایت شما در رتبه ای قابل قبول... بیشتر

ترفندهای سئو برای همه فصول

ترفندهای سئو برای همه فصول

همان طور که در تعریف سئو آمده سئو به مجموعه ای از تکنیک ها گفته می شود که موجب بهتر شناخته شدن سایت... بیشتر

باید ها و نبایدهای طراحی وب سایت

باید ها و نبایدهای طراحی وب سایت

وب سایت ها امکانات جالبی در دنیای امروز هستن که در هر ساعت از شبانه روز و بدون تعطیلی در خدمت... بیشتر