چرا باید تبلیغ کنیم ؟

Wednesday, December 26th, 2018

چرا باید تبلیغ کنیم ؟
چرا باید تبلیغ کنیم ؟

چرا نباید تبلیغ کنیم ؟! تبلیغ کردن بخش مهمی از تجارت در دنیای امروز است.در واقع پس از نیاز سنجی و تولید محصول با کیفیت , تبلیغات می تواند به شما در عرضه محصول خود کمک زیادی کند.یک نمونه ساده از کارکرد تبلیغ را برای شما در اینجا آورده ایم : فرض کنیم شما یک فروشنده که در زمینه ای کالا یا کالا هایی را ارائه میکنید ویا اینکه شما یک خدمت ویا خدماتی رو ارائه میکنید تا اینجا درست خیلی هم خوب ! اما اگر مشتری برای خرید کالای شما و یا دریافت خدمات شما نباشد واقعا تلاش شما ثمری نخواهد داشت.اما چرا مشتری برای کالا و خدمات شما نیست؟ واقعیت اینه که برای کالا و خدمات شما متقاضی وجود داره اما شناختی از شما و کالا و خدماتی که ارائه میکنید وجود ندارد.

دقیقا مکانیزم تبلیغ از همین جا آغاز میشود تا بتواند شما را معرفی و مشتری را با کالا وخدمات شما آشنا کند. تبلیغ کردن میتواند تحول عمیقی در شرایط آشنایی و شناخت مخاطب از یک کالا و یا خدمت ایجاد کند. این حق مشتری ست که از آنچه دریافت میکند با اطلاع باشد.

انواع روش های تبلیغ کدام است ؟

روش های گوناگونی برای تبلیغات وجود دارد.بویژ در این روزها که نسل های تازهای از رسانه به صورت گسترده در اختیار همه است تبلیغ کردن کار زیاد سختی نباید باشه!. واقعیت اینه که محتوای تبلیغ اولویت بالاتری را از نوع ارائه تبلیغ داره پس دقت داشتن به محتوای یک تبلیغ بسیار مهمه و باید حساسیت بیشتری را در آن به خرج داد.

تبلیغات کاغذی :

ازجمله روشهای تبلیغاتی می توان به تبلیغات کاغذی مانند بروشور و کاتالوگ اشاره کرد. در این روش محتوا و نکات کلیدی در جذب مخاطب بر روی کاغذهای استاندارد به صورت رنگی و تک رنگ چاپ و با توزیع منطقه ای در اختیار مخاطب قرار می گیرد. خوبی چاپ و نشر تبلیغات به صورت بروشور و کاتالوگ کاغذی احساس نزدیکی و لمس آنچه که معجزه دیداری گفته می شود است.به این معنی که احساس نزدیکی بین محتوای یک تبلیغ و مخاطب وجود دارد ( مخاطب چیزی را در دست خود دارد ) . اما این روش معایبی هم دارد, هزینه بالای طراحی و چاپ و توزیع بسیار قابل توجه است, همچنین تخریب و کثیف شدن آن مشکل بعدی است, یکی دیگر از مشکلات تبلیغات کاغذی یک بار مصرف بودن آن است به اینصورت که تنها یک بار به دست مخاطب داده میشود و سرنوشت همه آنها معمولا دور ریز استو آخرین و مهمترین اشکال تبلغ کاغذی نبود امکان ویرایش و تصحیح در آن است به اینصورت که چنانچه بخواهید یک شماره تلفن یا آدرس را تغییر دهید باید پس از ویرایش فایل اصلی دوباره مراحل چاپ و توزیع را طی کنید!.روش دیگر طراحی و ساخت یک وب سایت با قابلیت و امکاناتی که کاربران را جذب کالا و خدمات شما کند.

تبلیغات دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ :

از انواع دیگر تبلیغ می توان به تبلیغ دیجیتالی یا در اصطلاح دیجیتال مارکتینگ اشاره نمود. دیجیتال مارکتینگ همانگونه که می توان از نامش استنتاج کرد به آن دسته از تبلیغات گفته می شود که تمامی مراحل طراحی و تولید و توزیع بر بستر زیر ساخت دیجیتال استوار باشد, حالا چند نمونه را که بسیار زیاد با آن برخورد داشته اید را با هم مرور می کنیم:

یکی از روش تبلیغاتی دیجیتال, طراحی بنرهای تبلیغی متناسب و قراردادن آن درون سایتهای گوناگون و پیوند دادن آن به وبسایت متبوع می باشد. یکی دیگر از انواع تبلیغات, تبلیغ توسط سی دی های مالتی مدیا و طراحی کاتالوگ های فلش و دیجیتالی می باشد که شیوه نوین و خلاقانه ایست.

تبلیغ کردن یک کار لوکس و فوق العاده نیست بلکه یک ضرورت و عضوی موثر در چرخه بزرگ اقتصادی در دنیای امروز است. تبلیغ اگر به شکلی علمی و دارای سناریو و البته پیوستگی باشد عملکرد آن بیشتر شبیه به معجزه خواهد بود .

در تبلیغ آشنایی داشتن با خواست مخاطبان گوناگون و همچنیین داشتن شناخت از بازار هدف توسط صاحبان کالا و خدمات نقش کلیدی در موفقیت های اقتصادی دارد.

برگرد به عقب

آخرین نوشته :
مقالات بیشتر :

چند نکته برای بهبود وضعیت کسب و کار

چند نکته برای بهبود وضعیت کسب و کار

با وجود شرایط سخت رقابتی در بازار کسب و کار و همچنین روش های متنوع تبلیغ جهت بالا بردن تعداد... بیشتر

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت چیست ؟

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت چیست ؟

HTML در واقع یک زبان نشانه گذاری (Markup) است , یعنی حاوی برچسب ها وتگ هایی می باشد که به دور... بیشتر

قیمت ساخت موشن گرافیک

قیمت ساخت موشن گرافیک

عوامل گوناگونی در برآورد هزینه ساخت یک انیمیشن موشن گرافیک دخالت دارند در واقع باید اینگونه بیان... بیشتر

تبلیغات دیجیتال چیست؟

تبلیغات دیجیتال چیست؟

همانطور که گفته شد مجموعه ای از تبلیغات دیجیتال در قالب مواردی که هر روز از آن استفاده میکنیم در... بیشتر

برنامه ادوبی ایر ( Adobe Air ) چیست ؟

برنامه   ادوبی ایر ( Adobe Air ) چیست ؟

ادوبی ایر یک برنامه مکمل است که بر گرفته از عبارت Adobe Integrated Runtime میباشد و به توسعه... بیشتر

باید ها و نبایدهای طراحی وب سایت

باید ها و نبایدهای طراحی وب سایت

وب سایت ها امکانات جالبی در دنیای امروز هستن که در هر ساعت از شبانه روز و بدون تعطیلی در خدمت... بیشتر

روش هایی برای داشتن یک بنر تاثیر گذار

روش هایی برای داشتن یک بنر تاثیر گذار

در دنیای امروز به موازات رشد تجارت و اقتصاد نیاز به تبلیغات نیز در حال رشد است. تبلیغات به یکی از... بیشتر

مفهوم تجارت الکترونیک چیست ؟

مفهوم تجارت الکترونیک چیست ؟

ارتباط بین تجارت و تکنولوژی دیر زمانی است که وجود داشته و ادامه دارد. در واقع، یک پیشرفت تکنیکی... بیشتر

طراحی کاتالوگ آنلاین

طراحی کاتالوگ آنلاین

طراحی کاتالوگ آنلاین یکی از ابزار تبلیغاتی بسیار پر کاربرد جهت ارائه کالا و خدمات به مخاطبان با... بیشتر